MENU


„Pod Wysokim Zamkiem” z Zofią Turowską i Januszem Majewskim

12 października 2017, godz. 18.00

Sala Kameralna Teatru im. M. Zańkowieckiej, ul. Łesi Ukrainki 1. Wstęp wolny

Nasz gość specjalny – reżyser Janusz Majewski – jest obecny od pierwszego Przeglądu. Spacerował z nami po mieście, chodził na przeglądowe filmy, jeździł wycieczkowym tramwajem, prezentował swoje książki i filmy. W tym roku Janusz Majewski jest bohaterem książki, którą napisała Zofia Turowska.

Jako dziecko Janusz Majewski przeżył we Lwowie pierwsze filmowe fascynacje. Po latach opowiadał: „Chciałem kręcić spektakle i widowiska kompletnie niezwiązane z bieżącymi sprawami. Jak byłem dzieckiem, fascynowały mnie emocje związane z kinem, nie mogłem się nadziwić, że ludzie wychodzą z seansu spłakani, wzruszeni, przerażeni. Chciałem być częścią tego magicznego przeżycia. Wstrząsać widzami lub ich bawić i nigdy się nie powtarzać”.

W książce przeczytamy, że kręci tylko to, co kręci jego samego, czyli światy z przeszłości – bardziej eleganckie i subtelniejsze niż nasz. Reżyser ma koncie blisko 100 filmów. Są to dramaty i melodramaty, filmy obyczajowe i kryminalne, komedie sensacyjne, filmy historyczne.

Od 60 lat ma romans z filmem – i poprzez ekran uwodzi zbiorowo. Po raz kolejny gość specjalny naszego Przeglądu odwiedzi Lwów. Pod Wysokim Zamkiem spotkamy się z Zofią Turowską, autorką książki „Janusz Majewski. Film – kobieta jego życia” oraz jej bohaterem, któremu wciąż chce się robić filmy by nas uwodzić. Poddajcie się jego urokowi!
Joomla Extensions powered by Joobi