MENU


Dzień kobiet

Dzień kobiet

dramat
Kinopałac Teatralna 
 07.10. | 18.30
Kinopałac Kopernik
 08.10. | 19.30
Kinopałac Kopernik
 11.10. | 17.00
Historia opowiedziana w filmie jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Życie Haliny, pracownicy sieci handlowej „Motylek", samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu.

 Dzień kobiet

 

  

Informacja o filmie:

czas trwania: 1 godz. 30 min.

gatunek: dramat

premiera: 8 marca 2013 (Polska) 8 maja 2012 (świat)

produkcja: Polska

reżyseria: Maria Sadowska

scenariusz: Katarzyna Terechowicz, Maria Sadowska

muzyka: Maria Sadowska

 

 

Opis: Historia opowiedziana w filmie jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Życie Haliny, pracownicy sieci handlowej „Motylek", samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci handlowej nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.

 

Nagrody:

2012 - Maria Sadowska, Katarzyna Terechowicz - Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”) - Jantar za scenariusz

2012 - Maria Sadowska, Katarzyna Terechowicz - Toronto (Toronto Polish Film Festival) -Nagroda za scenariusz

2012 - Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) - Nagroda Główna za „przedstawienie silnej kobiety próbującej każdego dnia związać koniec z końcem w niesprawiedliwym i okrutnym świecie”

 

 

Opis na podst. www.filmpolski.pl

Kadry z filmu: www.filmweb.pl
Joomla Extensions powered by Joobi