MENU


Małe stłuczki

Małe stłuczki

fabularny
Kino Lumiere
 15.11. | 14.00
Dwie przyjaciółki zarabiają na życie likwidując mieszkania po zmarłych niedawno osobach. Część sprzętów i bibelotów, które znajdują, sprzedają na pchlim targu. Kiedy spotykają Piotra, który pracuje w fabryce pudełek, rozpoczyna się między nimi dziwna gra...

Małe stłuczki

 

 

Informacja o filmie:

сzas trwania: 1 godz. 22 min.
gatunek: obyczajowy
premiera: 5 września 2014 (Polska), 28 stycznia 2014 (świat)
produkcja: Polska
reżyseria: Aleksandra Gowin, Ireneusz Grzyb
scenariusz: Aleksandra Gowin, Ireneusz Grzyb 

 

 

Opis: Dwie przyjaciółki zarabiają na życie likwidując mieszkania po zmarłych niedawno osobach. Część sprzętów i bibelotów, które znajdują, sprzedają na pchlim targu. Kiedy spotykają Piotra, który pracuje w fabryce pudełek, rozpoczyna się między nimi dziwna gra.


Film o przypadkowym spotkaniu ludzi, którzy z różnych powodów nie lubią wyznaczonych szlaków. Chcą szczęścia na własnych, a nie podyktowanych przez innych warunkach. To także film o miłości, a raczej o tym, co robić, aby się przed nią obronić, bo miłość jest zachłanna, egoistyczna, przeczy niezależności i nie prowadzi do niczego dobrego. Małe stłuczki to film o tym, czy daje się z miłości wybronić za pomocą małej stłuczki, czy też, gdy w grę wchodzą prawdziwe emocje, musi się ona skończyć wielką katastrofą.

 

Nagrody:

2014 - Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") -nagroda za zdjęcia "za precyzyjną kompozycję obrazu i konsekwencję w plastyce opowiadania filmowego
2014 - Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") -nagroda Jury Młodzieżowego za "brawurową jazdę wbrew konwencjom i schematom myślenia, w towarzystwie pasażerów bez pasów bezpieczeństwa, którzy w pojedynku na szosie, szumnie nazywanym życiem, godzą się na kontrolowane poślizgi i stłuczki, unikając tym samym drogowej/życiowej katastrofy"
2014 - Espinho (Festival Novos Cineastas "Fest") - wyróżnienie Specjalne w konkursie filmów pełnometrażowych
2014 - Giffoni Valle Piana (MFF dla Dzieci i Młodzieży) - nagroda Specjalna "Certyfikat BFI" w kategorii: Generator +18

 

 

Opis na podst. www.filmpolski.pl

Kadry z filmu: www.filmweb.pl

 
Joomla Extensions powered by Joobi