MENU


Chce się żyć

Chce się żyć

fabularny
Kino Lumiere
 10.11. | 17:00
Kiedy Mateusz przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie...

Chce się żyć

 

 

Informacja o filmie:

сzas trwania: 1 godz. 47 min.
gatunek: fabularny, obyczajowy, dramat
premiera: 11 października 2013 (Polska), 25 sierpnia 2013 (świat)
produkcja: Polska
reżyseria: Maciej Pieprzyca
scenariusz: Maciej Pieprzyca
muzyka: Bartosz Chajdeck 

 

 

Opis: Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia niepełnosprawnego Mateusza, który - mimo trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu - udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha.


Kiedy Mateusz przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę. Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka, a on sam przyciągnie uwagę lekarki, która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia.

 

Nagrody:

2013 - Montreal (World Film Festival) - Grand Prix
2013 - Montreal (World Film Festival) - Nagroda Publiczności
2013 - Montreal (World Film Festival) - Nagroda Jury Ekumenicznego
2013 - Srebrne Lwy - Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival)
2013 - Nagroda Publiczności - Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival)
2013 - Złoty Klakier, Nagroda Radia Gdańsk dla najdłużej oklaskiwanego filmu - Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival)
2013 - "Złoty Anioł" w konkursie filmów polskich "From Poland" - Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest")
2013 - "Złote Zęby" dla najbardziej interesującego filmu fabularnego - Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) 

 

 

Opis na podst. www.filmpolski.pl

 
Joomla Extensions powered by Joobi