MENU

 

 Różyczka

  film fabularny 

22.09 |20:00 Teatralna
24.09 |19:00 Teatralna
26.09 |19:30 Teatralna

 

 

Film Jana Kidawy-Błońskiego ze znakomitą obsadą aktorską oraz fabuła opartą na prawdziwych wydarzeniach. Znany pisarz Adam Warczewski przeżywa romans z dużo młodszą od siebie, piękną Kamilą...

 

Informacja o filmie:

czas trwania: 1 godz. 58 min.
gatunek: Dramat
premiera:  12 marca 2010 (Polska) 5 marca 2010 (świat)
produkcja: Polska
reżyseria: Jan Kidawa-Błoński
scenariusz: Maciej Karpiński, Jan Kidawa-Błoński

www.youtube.com/watch?v=l_Ht7hDVW2Y&feature=player_detailpage

Opis: Film Jana Kidawy-Błońskiego ze znakomitą obsadą aktorską oraz fabuła opartą na prawdziwych wydarzeniach. Znany pisarz Adam Warczewski (Andrzej Seweryn) przeżywa romans z dużo młodszą od siebie, piękną Kamilą (Magdalena Boczarska). Wbrew wywołującej oburzenie środowiska różnicy wieku, wykształcenia i pozycji intelektualista poślubia atrakcyjną „dziewczynę znikąd”. Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku. Nie wie, że jego partnerka od dawna spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną (Robert Więckiewicz), z którym łączy ją nie tylko silna namiętność, ale i groźna intryga. Zaangażowana w niemoralny układ z agentem, przekazuje mu informacje mające służyć kompromitacji pisarza oskarżanego o działalność opozycyjną. Erotyczna fascynacja kochankiem stopniowo przeradza się w głębokie uczucie, choć kobieta od samego początku wie, że jest jedynie narzędziem w zaplanowanej akcji tajnych służb. Wybiera sobie pseudonim "Różyczka".

Losy filmowego bohatera są bardzo podobne do prawdziwej historii wybitnego polskiego historyka Pawła Jasienicy, który padł ofiarą prowokacji komunistycznych. Jego książki cieszą się do dziś ogromną popularnością. Reżyser zaznacza wyraźnie, że film „zawiera elementy, które były inspirowane rzeczywistością, co absolutnie nie oznacza, że fabuła oparta jest na faktach”.

www.wfdif.pl
Joomla Extensions powered by Joobi