MENU


Znieważona ziemia

 

 Znieważona ziemia

  film fabularny

22.09 | 18:00 Teatralna
25.09 | 20:00 Teatralna
30.09 | 18:00 Kopernik

 

Spojrzenie z perspektywy ćwierćwiecza na jeden z największych dramatów XX wieku – wybuch reaktora w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Film Michale Boganim opowiada historię kilku osób i ich rodzin...

 

Informacja o filmie:

czas trwania:1 godz. 45 min.
gatunek:Dramat
premiera: 26 kwietnia 2011 (świat)
produkcja:Francja, Niemcy, Polska, Ukraina
reżyseria:Michale Boganim
scenariusz:Anne Weil, Michale Boganim

Opis: Spojrzenie z perspektywy ćwierćwiecza na jeden z największych dramatów XX wieku – wybuch reaktora w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Film Michale Boganim opowiada historię kilku osób i ich rodzin, których życie zostało zniszczone i złamane przez tragiczną eksplozję. Poruszająca i dramatyczna opowieść o ludziach, którzy będą musieli żyć z ciężarem tamtego sobotniego dnia i już nigdy nie uwolnią się od jego brzemienia.

Dla Ani (Olga Kurylenko) i Piotra (Andrzej Chyra), mieszkańców Prypeci, 26 kwietnia 1986 miał być najszczęśliwszym dniem, dniem ślubu, pierwszym dniem nowego życia. Aleksy, inżynier zatrudniony w elektrowni, wraz ze swym synem  Walerym, postanowili zasadzić drzewo. Leśniczy Mikołaj, jak co dzień, robił obchód w lesie wokół zakładu. Po dziesięciu latach Ania pracuje jako przewodniczka dla turystów po skażonej „czarnobylskiej zonie”, Walery szuka ojca a Mikołaj pielęgnuje zatruty ogród.

Film jest fabularnym debiutem świetnej dokumentalistki (m.in. „Odessa Odessa”). Doświadczenie Boganim w budowaniu opowieści i wskazywaniu zasadniczych punktów opowieści widoczne jest w filmie i jest to jego bardzo mocna strona. „Znieważona ziemia” jest koprodukcją francusko-niemiecko-polsko-ukraińską, zaś autorem muzyki jest wybitny polski kompozytor i pianista jazzowy Leszek Możdżer.

Prawa na pokaz filmu w ramach PNFP użyczyła "Opera Film" Sp. z o.o., Ukraina. 

www.charlie.pl

www.alvernia.com

www.polskieradio.pl
Joomla Extensions powered by Joobi