MENU

 

  Jan Paweł II. Szukałem Was...

  fabularny

 21.09 | 16:00  Kopernik
 29.09 | 16:00  Kopernik

 

„Jan Paweł II. Szukałem Was...” to pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii kościoła i świata...

 

Informacja o filmie:

czas trwania: 1 godz. 30 min.
gatunek: Dokumentalny
premiera: 11 marca 2011 (Polska) 11 marca 2011 (świat) (więcej...)
produkcja: Polska
reżyseria: Jarosław Szmidt
scenariusz: Jarosław Szmidt, Mariusz Wituski

Opis: „Jan Paweł II. Szukałem Was...” to pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii kościoła i świata oraz to, jak niezwykła osobowość papieża, jego naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach - niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii.

Ta największa w historii polskiego dokumentu produkcja pochłonęła blisko cztery lata pracy, 90 dni zdjęciowych realizowanych w 13 krajach, w 120 lokalizacjach, także w bardzo trudno dostępnych, gdzie kamera zazwyczaj nie ma wstępu. Kluczową rolę w dokumencie odgrywają wypowiedzi autorytetów współczesnego świata, którzy wspominają Jana Pawła II, m.in. duchowego przywódcy Tybetańczyków Dalajlamy XIV, Naczelnego Rabina Izraela w latach 1993-2003 Yisraela Meir Lau czy patriarchy Konstantynopola Bartłomieja I. Niewątpliwie reżyser młodego pokolenia Jarosław Szmidt stworzył obraz, który przemawia uniwersalnym językiem, bez barier i ograniczeń.

 

www.stopklatka.pl
www.filmweb.pl
www.tvp.pl
www.we-dwoje.pl
Joomla Extensions powered by Joobi