MENU


Sprawiedliwy

Kinopałac Kopernik 08.10 | 19:00Kinopałac Kopernik 10.10 | 19:30Kinopałac Kopernik 13.10 | 20:00

Hania, 6-letnia sierota zostaje przygarnięta przez młode polskie małżeństwo, które mimo ogromnego ryzyka decyduje się dać jej nie tylko schronienie, ale i miłość. Wbrew śmiertelnemu zagrożeniu, Anastazja i Jan poruszają niebo i ziemię...

Informacja o filmie:

сzas trwania: 95 min.
gatunek: fabularny
premiera: 19 lutego 2016 (Polska), 26 czerwca 2015 (świat)
produkcja: Polska
reżyseria: Michał Szczerbic
scenariusz: Michał Szczerbic
muzyka: Robert Wasilewski

 

Kup bilet

 

 

Opis: Hania, 6-letnia sierota zostaje przygarnięta przez młode polskie małżeństwo, które mimo ogromnego ryzyka decyduje się dać jej nie tylko schronienie, ale i miłość. Wbrew śmiertelnemu zagrożeniu, Anastazja i Jan poruszają niebo i ziemię, by ocalić nie tylko życie Hani, ale także pomóc jej pozostać dzieckiem. Kluczową rolę odgrywa tu uważany za lokalnego dziwaka Pajtek, stając się dla dziewczynki najbliższym przyjacielem, namiastką starszego brata, który nawet w najtrudniejszych momentach będzie umiał odwrócić jej uwagę od zła tego świata i zarazić swą radością życia.

 

Nagrody:

2015
- Złoty Szczieniak – nominacja
Najlepsza pierwszoplanowa rola męska Jacek Braciak.
- Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”) – Nagroda za „odkrycie aktorskiei „charyzmę ekranową, dojrzałe, świadome i wyważone wykreowanie postaci” – Katarzyna Dąbrowska.

 

Informacja na podstawie:
www.filmweb.pl
Joomla Extensions powered by Joobi