MENU


Czas niedokończony - wiersze księdza Jana Twardowskiego

Dokumentalny
Kinopałac Teatralna
11.10 | 16:00  
Kinopałac Teatralna  
17.10 | 17:30   
 
 
 
 
Nie opowiadajcie razem i osobno / że nie ma ludzi niezastąpionych / bo przecież moja matka / łagodna i nieubłagana / cała w czasie teraźniejszym niedokończonym… Tak zaczyna się wiersz księdza Jana Twardowskiego "Czas niedokończony"…

Czas niedokończony - wiersze księdza Jana Twardowskiego

 

 width=420

 

Informacja o filmie:

сzas trwania: 40 min.
gatunek: dokumentalny
premiera: 2015
produkcja: Polska
reżyseria: Dariusz Gajewski
scenariusz: Dariusz Gajewski

 

Opis: Nie opowiadajcie razem i osobno / że nie ma ludzi niezastąpionych / bo przecież moja matka / łagodna i nieubłagana / cała w czasie teraźniejszym niedokończonym… Tak zaczyna się wiersz księdza Jana Twardowskiego "Czas niedokończony". Tak też zatytułowany jest film, w którym wiersze słynnego duchownego-poety stają się w ujęciu jego czytelników swoistym komentarzem do życia i wydarzeń współczesnego świata.

"Nie prowadzę dziennika. Swoje przeżycia, wzruszenia, spotkania ze światem i ludźmi zapisuję w wierszach. Wiersze są rodzajem rozmowy, w której autor chce coś przekazać z własnych przeżyć. Piszę tak, jakbym mówił do kogoś bliskiego. Dla mnie wiersz jest poszukiwaniem kontaktu z drugim człowiekiem. (...) Wiersze ocalają to, co podeptane. W dobie komputerów i techniki objawiają się jako coś ludzkiego, serdecznego, co nie jest zatrute nienawiścią, złością, sporami. Wnoszą ład i harmonię" - pisał o poezji ks. Twardowski.
.

 

 

  

 

filmweb.pl
Opis dystrybutora kino
Joomla Extensions powered by Joobi